top of page

TULEVIK ON TÄNA/V

LINNAFESTIVALI RUUMIKUJUNDIS 2023

 

LINNALAVA

Lava disain lähtub mõttest, et kui lava ei ole parasjagu kasutuses, siis oleks sellel ka teine funktsioon, mis kutsuks ja julgustaks inimesi seda kasutama. Kuna lava on plaanis kasutada Tallinna linnaruumis ka teistes kohtades peale festivali lõppemist, oli üheks eesmärgiks lava lahti ja kokku monteeritavus. Oma vormilt on lava lihtne kolmnurk, mille külgedel on mitmetasandilised istepingid. Mitmetasandilisus lisab mängulisust ja uut funktsiooni: pakub istet nii söömiseks kui seltskonnaga jutustamiseks või pakub lastele huvitavat pugemise ja ronimise ruumi.

Tunnetuslikult on lava element õhuline ja läbipaistev. Rävala puiestee on võrreldes ümbrusega üsna roheline ning selle rõhutamiseks on lava disainitud nii, et see sulanduks keskkonda ja laseks rohelusel läbi kumada. Seetõttu kasutasime konstruktsioonideks puitprussidest sõrestikku ning katusel ilmastikukindlat ja läbipaistvat polükarbonaatplaate.

VÄLIKONTOR

Välikontori installatsioon pakub linnaruumi alternatiivset töötamisvõimalust. Moodultellingutest on loodud 7 elementi, millele on loodud vineerist tasapinnad koos L-kujuliste laudadega. Iga moodul on varustatud renditud toolidega ning ka elektriga (4 pistikut igas moodulis). Elemendid on nii tasapinnaliselt kui ka diagonaalselt kaetud PVC-kangast katetega, mis loovad tellingute vahele dünaamilise katusemaastiku.

KIIGE INSTALLATSIOON

Kiige installatsioon pakub linnaruumi alternatiivset ajaveetmiskohta ja põnevat ruumielamust. Moodultellingutest on loodud 5 moodulit, millele kinnituvad kangast nii ripp- kui ka võrkkiiged.

SILLAD

Sildade peamine eesmärk on võimaldada festivali külastajatel alternatiivsemaid ja kiiremaid läbikäike festivali erinevate alade vahel.  Sild koosneb trepi, mademi ja käsipuu elementidest. Kogu konstruktsioon on projekteeritud puidust ja niiskuskindlast vineerist. 

co-author: Helena Rummo

fotod: Evert Palmest, Silver Mikiver, Taaniel Malleus, Albert Truuväärt, Ksneija Kurs, 

bottom of page